Wypadek!! Co dalej??

Wypadek!! Co dalej??

Na naszych drogach codziennie dochodzi do wielu wypadków i kolizji. Czy zastawialiście się kiedyś jak postępować w takiej sytuacji? Na nasze zachowanie powinno wpłynąć kilka czynników, o których napisano niżej.

  1.  Po pierwsze ustalamy czy w zdarzeniu są ranni. Jeśli tak to od razu wykonujemy połączenie telefoniczne na nr alarmowy 112 oraz staramy się udzielić poszkodowanym pierwszej pomocy. Nie można również zapominać o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, co uchroni nas od kolejnych zdarzeń.
  2.  W momencie gdy zadbaliśmy o zdrowie uczestników wypadku, należy przejść do formalności. W przypadku braku osób poszkodowanych nie mamy obowiązku wzywania służb ratunkowych i możemy spisać jedynie oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do sytuacji wezwijmy policję.
  3. Co zrobić z uszkodzonym samochodem? Postępowanie w tej sytuacji warunkuje możliwość jazdy uszkodzonym pojazdem. W przypadku gdy pojazd nie może samodzielnie jechać, należy skorzystać z usług Pomocy Drogowej i przetransportować pojazd do wybranego warsztatu, który profesjonalnie dokona procesu likwidacji szkody. Przy wyborze usług pomocy drogowej oraz firmy naprawczej warto skorzystać z bezgotówkowych usług. Ta forma pozwala na wykonanie wyższej jakości usługi, która ograniczy do minimum problemy związane z likwidacją szkody.
  4. W sytuacji gdy jesteśmy poszkodowani przysługuje nam także samochód zastępczy. Wypożyczalnia samochodów zastępczych darmowe-auta.pl zapewni taki pojazd przy zachowaniu minimum formalności.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *