UWAGA – Ubezpieczyciel proponuje ugodę? Nie podpisuj

UWAGA – Ubezpieczyciel proponuje ugodę? Nie podpisuj

Ze względu na nasilające się działania towarzystw ubezpieczeniowych, które naruszają interesy naszych klientów przypominamy o konsekwencjach podpisania ugody.

Wielokrotnie niższe kwoty odszkodowań

W przypadku zawarcia ugody odszkodowanie najczęściej będzie wielokrotnie niższe niż kwota, która powinna zostać wypłacona.

Zaznaczamy, że w 90% osób, które zgłosiły się do naszej firmy uzyskiwały dopłaty do wcześniej otrzymanych odszkodowań.

Ugoda najczęściej zamyka prawo do dalszych roszczeń od towarzystwa ubezpieczeniowego w związku z zaistniałą szkodą. Często taki dokument obejmuje roszczenia za : szkodę osobową, naprawę pojazdu, samochód zastępczy, holowanie. Ze względu na otrzymywane kary ubezpieczyciele stale modyfikują zakres ugody.

Dlaczego tak się dzieje?

Wyobraźmy sobie jeden worek do którego wkładane są pieniądze ze składek ubezpieczeniowych oraz wyciągane są z niego odszkodowania. Aby ubezpieczyciel funkcjonował worek nie może być pusty.

Aby ograniczyć nieprawidłowe działania ubezpieczycieli Komisja Nadzoru Finansowego opracowała wytyczne wskazujące w jaki sposób likwidować szkody na majątku: Wytyczne kliknij tutaj

Przykład z życia (dane osobowe zostały usunięte lub zmienione)

Pan Jan został poszkodowany w wypadku. Uszkodzone zostało jego BMW 7. Niestety nie wiedział, że jako poszkodowanemu przysługuje mu bezpłatne holowanie BEZPŁATNE HOLOWANIE PO WYPADKU – KLIKNIJ TUTAJ .Poszkodowany zna się na mechanice i postanawia naprawić pojazd we własnym zakresie. Po przyjeździe rzeczoznawcy poszkodowany otrzymuje kosztorys i jest zaskoczony jego niską kwotą. Ubezpieczyciel zastosował w tym przypadku niskiej jakości nieoryginalne części zamienne, które powinny być jednak skalkulowane po cenach autoryzowanego dealera.

kosztorys bmw

Klient dzwoni do serwisu i podanych przez ubezpieczyciela dystrybutorów i okazuje się, że mimo widniejących numerów katalogowych o częściach w takiej cenie nikt nie słyszał. Ubezpieczyciel w odpowiedzi na te fakty informuje o możliwości dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.

Poszkodowany szuka pomoc i trafia do naszej kancelarii Kancelaria Odszkodowawcza Prestige . Otrzymuje bezgotówkowo samochód zastępczy klasy premium ponieważ taki został mu uszkodzony i porusza się nim w okresie likwidacji szkody. Ponadto klientowi zostają przedstawione możliwe rozwiązania w zakresie likwidacji szkody ( naprawa bezgotówkowa, dopłata do zaniżonego odszkodowania).

W przypadku podpisania ugody mielibyśmy związane ręce a poszkodowany zostałby oszukany. 

 

 

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *